בטון חשוף – כמה דברים חשובים על בטון חשוף
לפני שנספר על השימושים השונים שניתן לעשות באמצעות בטון חשוף, קודם כל, רצוי להגדיר מה זה בטון.
בטון הינו חומר המשמש לבנייה, ולרוב הוא מורכב, מתערובת של חול,חצץ מלט ומים. לאחר שתערובת זו מתייבשת,היא מתקשה ונהפכת לקשה כמו אבן. קיימים מצבים שבהם ניתן להוסיף חומרים לתערובת הבטון, ואלה משפרים את התכונות של הבטון הגולמי. בטון מיוצר בדרך כלל במפעלי בטון שבהם נמצאים חומרי הגלם שמהם עשוי הבטון, שצוינו קודם לכן.
בטון חשוף זה השלב שבו הבטון טרם עבר שינויים או שיפורים, ולעיתים צריך לשדרג או לתקן נזקים שנגרמו עקב בטון שלא עבר שדרוגים.
במפעלי בטון מובחרים היום מייצרים בטון מוחלק, שהוא מרגע היווצרותו בטון בעל תכונות משופרות ומשודרגות, ובמקומות רבים אפשר לראות בטון מוחלק כריצוף מועדף.

בטון חשוף – הרצפה שלכם משתדרגת עם בטון מוחלק
בעבר מראה של בטון חשוף על הרצפה, היה מראה מקובל במוסכים למכוניות, בהאנגרים של מטוסים, או במחסנים גדולים, וכמובן בשווקים עירוניים, שהעמידו את הדוכנים שלהם על בטון חשוף, שלא עבר כל עיבוד או עיצוב. כניסת בטון מוחלק לתמונת עיצוב הרצפות שעשויות מבטון, שינתה את הקונספציה בכל מה שקשור לריצוף של בטון חשוף, והיום אפשר לראות הזמנות לאולמות אירועים ובתי חולים, של בטון מוחלק עם עיצובים, שאף הם הוזמנו מראש בעת יצירתו של הבטון המוחלק. יופיו של בטון מוחלק, כמובן, עולה בהרבה על מראהו של בטון חשוף, ולפעמים קשה לחשוב ששניהם עשויים כמעט מאותם החומרים.

בטון גלוי – היתרונות של בטון גלוי
בטון גלוי ללא טיח וצבע, הפך לטרנד חדש ומקובל מאד לא רק בבתים פרטיים, אלא גם במסעדות, בתי חולים, ומוסדות ציבוריים.
בעיקר, ניתן לראות בטון גלוי בתור רצפות בטון מוחלק, בגוונים שונים.
רצפות בטון מוחלק נפוצות ומקובלות מאד היום בגינות, גגות ומרפסות.
בתור בטון גלוי אפשר גם למצוא היום מדרגות בטון, פנלים מבטון, קירות עם בטון גלוי עם נישות לאחסון, וגם מקלחונים מבטון.
בטון גלוי נפוץ מאד היום גם בכיורים, משטחים למטבח ולאמבטיות. יש גם אדניות עם בטון גלוי, מדפי בטון וספסלי בטון.

בטון גלוי – כבר לא צריך להסתיר את הבטון
לסיכומו של דבר, כבר אין צורך לקשט או לצבוע בטון גלוי, בעיצוב ובגוונים הנכונים בטון גלוי יכול להישאר במצבו הטבעי ועדיין להיראות יפה ואסטטי.