החלקת בטון – אמנות עם בטון
החלקת בטון, או בשמה האחר בטון מוחלק, הפכה להיות אמצעי פופולארי על מנת להנקות מראה עיצובי נקי ויפה לבתים, משרדים ובניינים רבים.
באמצעות החלקת בטון אנחנו יכולים ליצור מדרכים מרשימים עבור כניסות, חדרים בתוך המבנה ולספק לעצמנו את המראה העיצובי הרצוי לנו.
וכל זאת? במחירים נמוכים יחסית לחומרים רבים אחרים אשר קיימים בשוק.
אז מה אנחנו צריכים לדעת לגבי בטון מוחלק, ואיך אנחנו לרתום לרשותנו את היתרונות הרבים הגלומים בנושא של החלקת בטון?

החלקת בטון – כל מה שצריך לדעת
החלקת בטון, או בטון מוחלק, היא עיבוד של הבטון על מנת להקנות לו מראה עיצובי מרשים.
הדבר נעשה באמצעות הוספת פיגמנטים אשר מוסיפים את הצבע והחיוניות אל הבטון, כמו גם שימוש במכשירים מיוחדים (הליקופטר) על מנת להחליק את הבטון ולספק לו את המראה הישר.

אך זאת רק טעימה ממה שהוא למעשה תהליך עבודה ארוך ומורכב – החלקת בטון, על כל שלביה:
*השלב הראשון כולל הכנה של התשתית שעליה יונח הבטון. בדרך כלל השלב הזה כולל פיזור של רשת ברזל ופילוס של הרצפה על מנת להשיג את הגובה הנדרש לעבודה עם הבטון.
*בשלב הבא, אחרי היציקה של הבטון, מתבצעת ההחלקה – ההחלקה אשר מבוצעת על ידי מכשיר החלקת בטון (הליקופטר). במהלך השלב הזה מפוזרים הפיגמנטים על מנת להקנות את המראה המעוצב לבטון.
*השלב הבא, אשר נעשה בין 12 שעות ל-3 ימים אחרי היציקה וההחלקה, הוא חריצה של הבטון באופן יזום – על מנת למנוע את הסדיקה של הבטון אנחנו מספקים לו את המרחב הרצוי על מנת להתרחב באופן הרצוי לנו.
*תוך כדי השלבים הללו יש להשקות את הבטון על מנת לאפשר לו לנוח, להתקשות ולהתחזק לחוזק הרצוי לנו. כמו כן, ההשקייה מונעת מהבטון להתחמם יתר על המידה.
*אחרי כל השלבים האמורים ניתן לבצע מריחה של סילר על המשטח – הסילר מקנה את המראה המבריק והחלק לבטון, ומונע ספיגה של לחות. כמו כן ניתן לבצע ציפוי אפוקסי על מנת להקנות למשטח עמידות כימית.

החלקת בטון – השימושים הפופולאריים
השימושים העיקריים של בטון מוחלק הם עבור מרצפות – עבור כניסות, לבתים פרטיים ועד למשרדים וגורדי שחקים.
באמצעות משחקים עיצוביים ניתן להפוך את השימוש של החלקת בטון לאמצעי עיצובי עיקרי בתוך הבית, ולהקנות את המראה הרצוי כפי שאנחנו רוצים ומתכננים.
התכונה של החומר מאפשרת לנו לגמוע שטח רב במהירות רבה, וכך להכין את התשתית לעבודה במהירות ובקלות.

החלקת בטון – חברת נובה בטון
ואולי השלב החשוב ביותר הוא בחירה של חברה לביצוע עבודות החלקת בטון – חברת נובה בטון מספקת שירותי החלקת בטון שנים רבות עבור מגוון רחב של חברות.
לחברה יש ניסיון עשיר וידע רב בכל הנושאים אשר קשורים לעבודה עם בטון מוחלק, ויכולה לספק שירותים פתרונות יצירתיים לכל מצב.
כמו כן, נובה בטון מספקת שירותי ייעוץ מקצועיים על מנת לספק את הדרישות לכל המצבים הקיימים