יציקות בטון – מקסימום במחיר של מינימום
יציקות בטון מוכרות לרבים מאיתנו מחיי היום יום – בטון מוחלק אשר יוצר כניסות מרשימות אל בנייני קומות, מפלסים מפולשים ועד לחניות או מדרכים בגינות.
השימוש של יציקות בטון משמש גם עבור בריכות ושאר שימושים יוקרתיים אשר מעלים את רמת החיים ואת הנוחות שלנו, אך גם בתור בטון מוחלק כחלק עיצובי של הבית והגינה. אז מה התהליך של יציקות בטון, ואיך נדע לבחור חברת יציקת בטון איכותית אשר תוכל לספק לנו את החופש שאנחנו מחפשים?

יציקת בטון – כל מה שרציתם לדעת
כדי להבין מה היא יציקת בטון, ראשית כל אנחנו צריכים להבין מה זה בטון – בטון הוא תערובת אשר מורכבת מ-4 מרכיבים עיקריים:
חול, מים, מלט וחצץ – אלה הופכים את הבטון למה שאנחנו מכירים אותו כיום, ומשמשים לבנייה של מבנים, כניסות, גשרים וכו'.
יציקות בטון מצריכות מאיתנו שילוב מדויק של כל המרכיבים הללו, וזאת על מנת שנוכל לקבל את התוצאה הרצויה – בטון חזק ועמיד לאורך זמן.
מכיוון שאנחנו מצפים מהבניה שלנו להחזיק לאורך שנים רבות, ישנה חשיבות רבה במדידה המדויקת של החומרים על מנת להקנות יציקות בטון איכותיות וחזקות.

בטון הוא חומר שיכול להחזיק משקל רב, על כן הוא מוגדר כבעל חוזק לחיצה. לעומת זאת, במידה והוא נמתח יתר על המידה הוא נשבר בקלות.
מכיוון שכך ובהתאם לזאת, בעת בנייה עם בטון, יהיה זה בטון מוחלק או לא, לעיתים מקובל להוסיף ברזל על מנת לחזק את הבטון, ועל מנת לקבל את מה שאנחנו מכירים כבטון מזוין.

יציקות בטון – השימושים
השימושים עבור יציקות בטון יכולים להיות רבים ומגוונים.
השימושים המוכרים והפופולאריים ביותר נעשים על מנת להקנות כניסות מרשימות אל בניינים, בתים וחניות, וזאת באמצעות בטון מוחלק.
באמצעות החלקה של יציקות בטון (בטון מוחלק), בעזרת שיטת ההליקופטר, אנחנו יכולים להשיג את המראה החלק של הבטון.
באמצעות הציפוי שנשים על הבטון לאחר מכן אנחנו יכולים להקנות לו מראה מבריק ולהפוך אותו לעמיד לאורך זמן רב יותר.
יציקת בטון – דרכי בנייה?
אך גם הנושא של דרך השימוש של יציקת בטון היא נושא בפני עצמו – כאשר אנחנו רוצים לעבוד עם בטון, ישנה חשיבות רבה להכרת החומר, ולדעת איך להשתמש בו בצורה הנכונה. כך, למשל, כאשר מדובר על יציקות גדולות נרצה להשאיר רווחים, או חתכים, בין חלקים של הבטון, וזאת על מנת לאפשר לו להתרחב בלי להיסדק.
כמו כן, ישנה חשיבות רבה לדעת מתי צריך לבצע את ההחלקה, איך לשמור על הבטון לח כדי לאפשר לו להתחזק ועוד מגוון פרטים, החל מהגדולים והחשובים ועד לקטנים אך המשמעותיים, אשר הופכים את היציקה למוצלחת או לא.

יציקות בטון – מעוניינים?
וכשלב אחרון, אך בהחלט לא הכי פחות חשוב, עלינו לבחור איזו חברה תספק לנו שירותי יציקות בטון – זאת ניתן לבצע באמצעות המלצות שאנחנו שומעים או תיקי עבודות שאנחנו רואים.
גם פה יש חשיבות לבחירה מושכלת, שכן חברה איכותית תוכל לספק לנו מוצר איכותי שיחזיק לנו לאורך זמן.