צביעת בטון – הבטון מגיע עם הצבעים מראש
צביעת בטון היום מתבצעת בדרך אחרת. לא צריך לקנות צבעי יסוד ולאחר מכן, צבע נוסף כדי לצבוע את הבטון, אלא, הבטון מגיע מוכן עם הצבעים שהוזמנו מראש.
צביעת בטון בעבר, הייתה ממש נדרשת, בגלל צבעו האפור המדכא של הבטון, שאינו משרה תחושה חמימה עבור מי שמביט בו. המקומות היכן, שהבטון החשוף לא היה גורם מפריע מבחינת עיצובו, היו מקומות כמו האנגרים של מטוסים, מוסכי רכב, מגרשי חנייה ועוד מקומות שהם פונקציונאליים ואנשים מגיעים אליהם כדי לעבוד ולא להתרשם מיופיו של המקום.

צביעת בטון – מה שהיה פעם ומה שיש היום
צביעת בטון בעבר בוצעה בעיקר בקירות חיצוניים, כמו על חומות שהגנו על הבית, קירות חיצוניים וכאלה. בתוך הבתים, צביעת בטון נעשתה רק על חגורות הבטון שמסביב לדלתות ולחלונות שעליהן הולבש טיח. אך מאז הופעתו של בטון מוחלק, רבים מזמינים בטון מעוצב עם גוונים ועיצובים מעניינים.
במקום צביעת בטון אפשר לראות היום, פיגמנטים לבטון, שאחראים לצבעו החי והייחודי של הבטון המוחלק.

צביעת בטון – למה פיגמנטים לבטון עדיפים על צביעת בטון
פיגמנטים לבטון עדיפים על פני צביעת בטון ממספר סיבות. צביעת בטון, הוא תהליך מלאכותי, שבו מולבשות מספר שכבות של צבע על הבטון, שעם הזמן, הן מתקלפות ויש צורך לחזור על התהליך, שלא לדבר על הסדקים שנפערים בבטון מהסוג של לפני בטון מוחלק, ואז יש צורך להסיר את הצבע הקודם מהבטון, בחומרים מיוחדים, לסתום את הסדקים, ושוב לבצע צביעת בטון, שבעוד כמה שנים, שוב יהיה צורך לחזור עליה.
פיגמנטים לבטון, לעומת זאת, הוא צבעו הטבעי של בטון מוחלק, בגלל תהליך שנוצר בעת היווצרותו של הבטון. הצבע שהבטון המוחלק מגיע איתו הוא גם הצבע שיישאר עליו במשך השנים. פיגמנטים לבטון, אפשר לומר, מתפקדים במקרה זה, כמו גרניט פורצלן, או שיש. מבחינה זו, שהאבן נשארת בצבעה המקורי במשך השנים, ואין צובעים אותה בצבע אחר גם לאחר שנים של שימוש.
המצב של צביעת בטון ילך ויפחת עם השנים, במקביל למעבר לריצוף של בטון מוחלק, ובכלל לשימוש של בטון מוחלק בכל מה שקשור לשימוש בבטון.

פיגמנטים לבטון – כיצד ומתי זה נוצר
פיגמנטים לבטון, הם הגוונים שמוחדרים בעת יצירת בטון מוחלק ומעניקים לו את גווניו המיוחדים. פיגמנטים לבטון, מגיעים בצורת אבקה, שמוחדרת בעת יצירת בטון מוחלק. האבקה מתערבבת עם החומרים הנוספים שיוצרים את הבטון המוחלק, וניתן לקבוע את גווניו של הבטון רק בעת שהוא עדיין נוזלי וגולמי.
פיגמנטים לבטון, מגיעים במספר גוונים, כשמי שהזמין את הבטון, קובע אילו פיגמנטים לבטון יוכנסו לתערובת, ומה יהיה הגוון הסופי של הבטון המוחלק.

פיגמנטים לבטון – פיגמנטים לבטון המראה החדש של הבטון
פיגמנטים לבטון בשילוב עם עיצובים חדישים ויצירתיים מעניקים לבטון המוחלק מראה מעניין וחדשני, ושונה לגמרי ממה שהכרנו עד כה.
פרט לתוספת של פיגמנטים לבטון בשילוב עם עיצובים, אפשר היום גם לראות ריצוף של בטון מוחלק עם מראה רטוב או יבש.
באולמות אירועים, אפשר לראות כשנכנסים לאולם, ריצוף של בטון מוחלק, במראה רטוב ואלגנטי, עם עיצובים מיוחדים, וגוונים שאף אחד לא היה חולם לפני כמה שנים, שיכולים להיות שייכים לבטון. בטון מוחלק, הביא בשורה חדשה לעולם הריצוף, והיום המילה בטון כריצוף, אינה מהווה הפתעה.